SPHERA CAM

O PROGRAMIE

SPHERA CAM to system stworzony do pracy z maszynami do obróbki arkuszy blach. Przystosowany jest o do wycinarek laserowych, plazmowych i wodnych. Program jest bardzo intuicyjny. Interfejs, oparty o standardowy układ znany z pakietów biurowych, bardzo ułatwia zapoznanie się z nim i szybkie wdrożenie w codzienną pracę. SPHERA CAM może być zainstalowana lokalnie bądź sieciowo, co pozwala na prace na różnych komputerach i w różnych lokalizacjach.

SPHERA to pierwszy stworzony w Polsce system CAM zawierający funkcjonalność automatycznego rozmieszczania elementów w przestrzeni arkusza materiału – tzw. nestingu. Użytkownicy kupujący Sphera mogą za dodatkową opłatą nabyć również innowacyjny silnik rozmieszczania, który dodatkowo usprawni realizację projektów rozmieszczeń.

Oprogramowanie wydawane jest w 6 wersjach językowych:

 • polskim
 • angielskim
 • niemieckim
 • rosyjskim
 • włoskim
 • hiszpańskim

ZALETY I CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:

 1. Prosty interfejs użytkownika, łatwa i szybka obsługa:
  Stawiamy na szybkość i łatwość dostępu do wszystkich funkcji. Szybka konfiguracja skraca czas na przygotowanie programu na maszynę. Intuicyjny interfejs użytkownika zbliżony wyglądem do najnowszych programów biurowych pozwala na błyskawiczne opanowanie obsługi programu.
 2. Automatyczne rozmieszczenie (nesting):
  Zawansowany algorytm pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni arkusza, umożliwia szybkie wykonanie rozkładów elementów na dowolnej ilości blach. W trybie automatycznym SPHERA bez udziału użytkownika rozmieszcza elementy na pojedynczej blasze lub na wszystkich dostępnych blachach biorąc pod uwagę rozmiar, kształt, grubość materiału, miejsce wypaleń i wyjść. Istnieje też możliwość rozmieszczenia elementów na odpadach zapisywanych w formacie graficznym.
 3. Możliwość pracy w pełni automatycznym, mieszanym lub ręcznym trybie pracy:
  1. Tryb automatyczny:
   Program wykonuje automatyczne rozmieszczenie wybranych elementów (lub przesłanych z baz danych) sortuje ścieżkę cięcia i na jej podstawie tworzy kod NC.
  2. Tryb ręczny:
   Użytkownik rozkłada elementy na arkuszu i wybiera kolejność cięcia elementów, program tworzy kod NC.
  3. Tryb mieszany:
   Połączenie dwóch poprzednich trybów, na każdym z etapów pracy użytkownik może dokonać dowolnych zmian, po czym pozwolić na wykonanie reszty przez program.
 4. Wspólna krawędź wycinanych elementów (wspólne cięcia):
  System umożliwia wspólne cięcie pomiędzy wieloma elementami lub ograniczenie wspólnego cięcia do pary elementów (z mikro-złączami lub specjalnymi nacięciami) Zalety: Redukcja czasu pracy maszyny, Oszczędność gazu, optymalne wykorzystanie materiału.
 5. Biblioteka materiałów, odpadów:
  Użytkownik do pracy może wykorzystać wcześniej przygotowane arkusze które mają określoną grubość rodzaj materiału i rozmiar. Na tej podstawie program dobiera parametry obróbki. Każda informacja o elementach zapisywana jest w bazie danych zorganizowanej tak aby użytkownicy mogli ją łatwo odszukać.
 6. Zarządzanie produkcją:
  Jest to nowość umożliwiająca nadać zapisanym w bazie danych planom pracy określony status. Funkcja ta pozwala w bardzo prosty sposób pogrupować określone arkusze.

COMPDATA SP. Z O.O. © 2019 Polityka Prywatności
© 2019 Designed by Dreamloud.pl