SPHERA – CAM

• O programie
Zdobyte doświadczenie i umiejętność wsłuchiwania się w problemy i wymogi klientów a także rozwój komputerów osobistych zaowocował stworzeniem pierwszego polskiego pakietu CAM.
SPHERA jest to system stworzony do pracy z maszynami do obróbki metalu i arkuszy blach. Przystosowany jest on do wycinarek laserowych, waterjetów oraz wycinarek plazmowych.
Program jest bardzo intuicyjny. Interfejs jest zbliżony do popularnych pakietów biurowych, co bardzo ułatwia zapoznanie się z nim i szybkie wdrożenie.
Ponadto SPHERA może być zainstalowana lokalnie bądź sieciowo co pozwala na zdalna pracę na różnych komputerach.

Oprogramowanie wydawane jest w 5 wersjach językowych:
– polskim,
– angielskim,
– niemieckim,
– rosyjskim,
– włoskim,

• Zalety i cechy charakterystyczne
Prosty interfejs użytkownika, łatwa i szybka obsługa – Stawiamy na szybkość i łatwość dostępu do wszystkich funkcji. Szybka konfiguracja skraca czas na przygotowanie programu na maszynę. Intuicyjny interfejs użytkownika zbliżony wyglądem do najnowszych programów biurowych pozwala na błyskawiczne opanowanie obsługi programu.
Automatyczne rozmieszczenie (nesting) – Zawansowany algorytm pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni arkusza, umożliwia szybkie wykonanie rozkładów elementów na dowolnej ilości blach. W trybie automatycznym SPHERA bez udziału użytkownika rozmieszcza elementy na pojedynczej blasze lub na wszystkich dostępnych blachach biorąc pod uwagę rozmiar, kształt, grubość materiału, miejsce wypaleń i wyjść. Możliwość rozmieszczenia elementów na odpadach zapisywanych w formacie graficznym.
Nagram filmik z dowolnego nestingu
Możliwość pracy w pełni automatycznym, mieszanym lub ręcznym trybem pracy – Program daje możliwość pracy w trzech trybach:
• Automatyczny – program wykonuje automatyczne rozmieszczenie wybranych elementów (lub przesłanych z baz danych) sortuje ścieżkę cięcia i na jej podstawie tworzy kod NC.
• Ręczny – użytkownik rozkłada elementy na arkuszu i wybiera kolejność cięcia elementów, program tworzy kod NC.
• Tryb Mieszany – połączenie dwóch poprzednich trybów, na każdym z etapów pracy użytkownik może dokonać dowolnych zmian, po czym pozwolić na wykonanie reszty przez program.

Wspólna krawędź wycinanych elementów (wspólne cięcia) – System umożliwia wspólne cięcie pomiędzy wieloma elementami lub ograniczenie wspólnego cięcia do pary elementów (z mikrozłączami lub specjalnymi nacięciami) Zalety: Redukcja czasu pracy maszyny, Oszczędność gazu, optymalne wykorzystanie materiału.
Biblioteka materiałów, odpadów – Użytkownik do pracy może wykorzystać wcześniej przygotowane arkusze które mają określoną grubość rodzaj materiału i rozmiar. Na tej podstawie program dobiera parametry obróbki. Każda informacja o elementach zapisywana jest w bazie danych zorganizowanej tak aby użytkownicy mogli ją łatwo odszukać.
Zarządzanie produkcją– Jest to nowość umożliwiająca nadać zapisanym w bazie danych planom pracy określony status. Funkcja ta pozwala w bardzo prosty sposób pogrupować określone arkusze.