SPHERA – CAM

O programie

Zdobyte doświadczenie i umiejętność wsłuchiwania się w problemy i wymogi klientów a także rozwój komputerów osobistych zaowocował stworzeniem pierwszego polskiego pakietu CAM z automatycznym modułem nestingu.
SPHERA jest to system stworzony do pracy z maszynami do obróbki metalu i arkuszy blach. Przystosowany jest on do wycinarek laserowych, waterjetów oraz wycinarek plazmowych.
Program jest bardzo intuicyjny. Interfejs jest zbliżony do popularnych pakietów biurowych, co bardzo ułatwia zapoznanie się z nim i szybkie wdrożenie. Ponadto SPHERA może być zainstalowana lokalnie bądź sieciowo co pozwala na prace na  różnych komputerach i lokalizacjach

Oprogramowanie wydawane jest w 5 wersjach językowych:
– polskim,
– angielskim,
– niemieckim,
– rosyjskim,
– włoskim,

 

Zalety i cechy charakterystyczne

Prosty interfejs użytkownika, łatwa i szybka obsługa – Stawiamy na szybkość i łatwość dostępu do wszystkich funkcji. Szybka konfiguracja skraca czas na przygotowanie programu na maszynę. Intuicyjny interfejs użytkownika zbliżony wyglądem do najnowszych programów biurowych pozwala na błyskawiczne opanowanie obsługi programu.

Automatyczne rozmieszczenie (nesting) – Zawansowany algorytm pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni arkusza, umożliwia szybkie wykonanie rozkładów elementów na dowolnej ilości blach. W trybie automatycznym SPHERA bez udziału użytkownika rozmieszcza elementy na pojedynczej blasze lub na wszystkich dostępnych blachach biorąc pod uwagę rozmiar, kształt, grubość materiału, miejsce wypaleń i wyjść. Możliwość rozmieszczenia elementów na odpadach zapisywanych w formacie graficznym. Wiecej o nestingu na stronie http://www.compdata.eu/wpisy/nesting-automatyczny/ 

 

Możliwość pracy w pełni automatycznym, mieszanym lub ręcznym trybem pracy – Program daje możliwość pracy w trzech trybach:
• Automatyczny – program wykonuje automatyczne rozmieszczenie wybranych elementów (lub przesłanych z baz danych) sortuje ścieżkę cięcia i na jej podstawie tworzy kod NC.
• Ręczny – użytkownik rozkłada elementy na arkuszu i wybiera kolejność cięcia elementów, program tworzy kod NC.
• Tryb Mieszany – połączenie dwóch poprzednich trybów, na każdym z etapów pracy użytkownik może dokonać dowolnych zmian, po czym pozwolić na wykonanie reszty przez program.

 

Wspólna krawędź wycinanych elementów (wspólne cięcia) – System umożliwia wspólne cięcie pomiędzy wieloma elementami lub ograniczenie wspólnego cięcia do pary elementów (z mikrozłączami lub specjalnymi nacięciami) Zalety: Redukcja czasu pracy maszyny, Oszczędność gazu, optymalne wykorzystanie materiału.

Biblioteka materiałów, odpadów – Użytkownik do pracy może wykorzystać wcześniej przygotowane arkusze które mają określoną grubość rodzaj materiału i rozmiar. Na tej podstawie program dobiera parametry obróbki. Każda informacja o elementach zapisywana jest w bazie danych zorganizowanej tak aby użytkownicy mogli ją łatwo odszukać.

Zarządzanie produkcją – Jest to nowość umożliwiająca nadać zapisanym w bazie danych planom pracy określony status. Funkcja ta pozwala w bardzo prosty sposób pogrupować określone arkusze.

 

Laser

Cięcie laserowe stanowi nowoczesną metodę obróbki o podobnych parametrach wymiarowych jak klasyczna obróbka mechaniczna. Podstawowa różnica tkwi w stosowanym czynniku tnącym, który w przypadku cięcia laserowego stanowi gorący promień lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. W zależności od stosowanego urządzenia (przede wszystkim jego mocy) cięcie przeprowadza się na trzy sposoby: metodą spalania, stapiania lub sublimacji.

SPHERA jest najbardziej intuicyjnym i zaawansowanym technologicznie programem do obsługi cięcia laserowego. Wynika to z tego, że interfejs zbliżony jest do popularnych pakietów biurowych. Program zaś pozwala na prace w 3 trybach: automatycznym, manualnym i mieszanym.
Posiadamy dużą bazę postprocesorów do maszyn wszystkich producentów. Klient może posiadać maszyny kilku marek i nie stanowi to żadnego problemu.

 

Plazma

Cięcie plazmą (cięcie plazmowe) polega na topieniu i wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia silnie skoncentrowanym plazmowym łukiem elektrycznym o dużej energii kinetycznej, jarzącym się między elektrodą nietopliwą a ciętym przedmiotem.

SPHERA pozwala także na wycinanie elementów za pomocą plazmy. W swojej szerokiej ofercie posiadamy postprocesory do maszyn plazmowych, a także w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie stworzyć dowolny na życzenie klienta.
Świetna baza programistyczna daje nam możliwość bardzo szybkiej reakcji na potrzeby klientów.

Dodawanie komentarzy zablokowane