LINEA5/PUNCH5 – CAM

O PROGRAMIE

Linea5 to system, który przez dziesięciolecia zyskał sobie niekwestionowaną popularność wśród firm obsługujących wykrawarki krawędziowe, maszyny laserowe oraz maszyny typu combi. Niestety wiek programu i użyte technologie uniemożliwiają jego rozwój w zmieniającym się środowisku informatycznym. Finalną wersją rozwojową Linea5 jest 16.0. Niemniej, mimo braku rozwoju funkcjonalnego w dalszym ciągu zapewniamy podstawowe wsparcie techniczne Linea5. Na życzenie klientów odbywa się też dystrybucja licencji.

Co do funkcjonalności systemu Linea5 – obróbka technologii może być przeprowadzona automatycznie oraz manualnie. Linie osi oraz zaciski są pozycjonowane automatycznie. Symulacja kodu NC może być wykonana przed obróbką na maszynie co daje pełna kontrolę cięcia. Ponadto Linea5 może być zainstalowana lokalnie bądź sieciowo, co pozwala na zdalną pracę na różnych komputerach.

ZALETY I CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Wsparcie plików DXF, ICES, DWG lub DXF

 • Symulacja:
  Program pozwala na bardzo precyzyjne sprawdzenie oraz symulację cięcia przed startem maszyny. Z większością wykrawarek użytkownik może symulować każdy program NC stworzony bezpośrednio na oprogramowaniu Linea5
 • Zarządzanie narzędziami:
  Prócz standardowych funkcji zarządzania Linea5 posiada również dodatkowe opcje takie jak: zastosowanie specjalnych narzędzi jakiegokolwiek kształtu, zastosowanie tzw. Multi-tools i cluster-tools. Każdy kształt narzędzi jest połączony z biblioteką narzędzi.
 • Post Procesor:
  PUNCH5 oraz CUT5 można dopasować do pracy z setkami różnych maszyn dzięki językowi programowania który korzysta z wysoko poziomowych funkcji, takich jak podprogramy i pamięci dostępnej na różnych poziomach
 • Funkcje Post Procesora:
  Dzięki specjalnemu modułowi Post Procesora, każdy program napisany w języku CNC może być konwertowany w graficzny program umożliwiający edycję na innych maszynach
 • Makra:
  Od teraz wszystkie makra można w bardzo prosty sposób personalizować. W ten sposób Linea5 pozwala na grupowanie kilku różnych akcji w jedną akcję.
 • Interaktywne Rozmieszczanie:
  Możliwości:
  a) umieszczanie i przeciąganie części na pojedynczym arkuszu używając myszki
  b) pozycjonowanie części za pomocą myszki na odpadzie uzyskanym z wcześniejszej obróbki
  c) automatycznie sprawdzane kolizje między częściami
 • Wspólne cięcia:
  Ta specjalna funkcja może być użyta dla cięcia każdych elementów powielonych kilka razy na tym samym arkuszu. W ten sposób można w bardzo łatwy sposób zaoszczędzić miejsce na arkuszu, a także przyspieszyć proces cięcia.

COMPDATA SP. Z O.O. © 2019 Polityka Prywatności
© 2019 Designed by Dreamloud.pl